Uspokajająca moc zieleni

Wróć do listy porad
Salon z zieloną ścianą

Kolor zielony ma działanie uspokajające i relaksujące. Koi rozhuśtane emocje, łagodzi stres, regeneruje siły witalne. Barwa ta jest bardzo chętnie wykorzystywana w aranżacji wnętrz. Bez względu na porę roku zielony odcień ścian, czy dodatków, wnosi do mieszkania powiew świeżości - zapewne dlatego, iż kojarzy nam się z przyrodą (lasem, łąką), wiosną oraz latem. Ponadto wywołuje w nas pozytywne emocje, działa uzdrawiająco i powoduje przyjazne nastawienie do otaczającego nas świata.

Zieleń idealnie sprawdza się w pomieszczeniach, w których chcemy odpocząć, czy zrelaksować się. Chłodne odcienie tej barwy doskonale nadają się do łazienek, czy pomieszczeń terapeutycznych, zaś tonacje ciepłe świetnie wyglądają w przedpokojach i na klatkach schodowych (rozjaśniając i optycznie powiększając pomieszczenie) oraz w salonach i pokojach wypoczynkowych.

Zielony jest tzw. kolorem neutralnym i dobrze komponuje się z wieloma innymi barwami, m.in. z brązami, żółcieniami, odcieniami szarego, pomarańczowego, błękitnego, fioletowego oraz oczywiście białego.

Zobacz kolory Jedynka Deco&Protect Zmywalna >>

 

Wróć do listy porad

Loteria